Asansörlü Nakliyat

Nakliyat ve taşımanın her türünde paketleme ve ambalajlama eşyaların güvenliği için olmazsa olmaz kuraldır. Paketleme aynı şekilde yapılır ve paketlenen eşyalar sistematik bir şekilde aşağıya indirilip yerle temas ettirilmeden güvenli bir şekilde araca yerleştirilir. Dar mekânlar, taşımaya müsait olmayan bina koridorları, evin konumu ve ev içinden eşyanın dışarı çıkarılmasının ve eve sokulmasının olanaksız olduğu durumlarda asansörlü taşıma yöntemi ve sistemleri uygulanır. Asansörlü nakliyat nedir? Bu gibi olanaksız durumlar için tasarlanan ve en zor alanlardan en yüksek alanlara kadar taşımayı kolaylaştıran merdivenli sistemlere verilen isimdir.

asansörlü nakliyat
asansörlü nakliyat

Asansörlü Nakliyat ; Kullanılacak Sistem Nasıl Belirlenir?

Asansör nakliyat işlemi yapılmadan önce ön inceleme yapılması şarttır. Firmalar taşıma öncesi yapacağı inceleme ile sistemi binanın neresine koyacağını, bu süreçte kaç personele ihtiyaç duyulduğunu ve eşyaların nasıl indirilip araca yükleneceğini önceden planlar ve bu plan doğrultusunda belirtilen gün ve saatte taşıma hizmetlerine başlar. Taşınmak yıllarca zahmetli ve masraflı bir iş olarak insanları zorlamıştır. Belki de yıllarca hiç oturmak istemediği bir yerde bu zahmetten dolayı taşınmayı erteleyen yüzlerce insan olduğunu söyleyebiliriz. Nakliyat ve taşımada sunulun hizmetlerin artık müşteri memnuniyeti odaklı ve teknolojik bir şekilde yapılması insanlar için son derece mutlu edici bir hizmettir.

Asansörlü Nakliyat Ne Kadar Güvenli?

Asansörlü nakliyat kuralları doğru olarak uygulandığı sürece güvenlik açısından hiçbir sorun yoktur. Çünkü bu uygulamada kullanılan cihazlar en ileri teknoloji ile tasarlanmış ve bu taşımada hizmet veren ekip tecrübeli ve bu alanda eğitimli personelden oluşur. Eşyaların güvenliği ve temizliği için paketleme işlemi yapılır ve taşıma öyle yapılır. Bu sistemde eşyanın indirilmeden yere değmeden araca yüklenmesi ekstra bir güven oluşturmaktadır. Merdiven şeklinde tasarlanan ve otomatik olarak eşyayı mekanizmaya bağlı olarak indiren ve gerekli durumlarda binaların en üst katına kadar çıkaran asansör sistemi ile sorunsuz bir nakliye işlemi gerçekleştirilir. Son yıllarda bu yöntem sayesinde insanlar eşyaları çizilmeden ve hasar görmeden yeni adreslerinde aynı şekilde kullanabiliyorlar. Böylece taşınmak artık büyütülecek bir mesele olmuyor.