Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı, yurtiçi ve yurtdışı yük taşımacılığında en çok tercih edilen ulaşım sistemidir. Taşınan ticari ve kişisel yüklerin güvenli bir biçimde kapıdan kapıya teslimatının sağlanması amacıyla tercih edilmektedir. Kısa mesafelerde diğer taşımacılık alanlarına göre daha ekonomik olması da tercih sebepleri arasında yer alır.

şehirler arası nakliyat
şehirler arası nakliyat

İstanbul Karayolu Taşımacılığı

Karayolu taşımacılığı, ülke içindeki şehirler arasında ve Avrupa ile Orta Doğu ülkelerine yaygın olarak tercih edilmektedir. Yük tırları ile yapılan nakliye işlemlerinde ticari ve kişisel eşyalar taşınmaktadır. Avrupa ülkelerine genellikle ticari amaçlı olarak ithalat malları transfer edilmektedir. Karayolu aracılığıyla yapılan taşıma işlemleri hava şartlarından etkilenebildiği için özellikle yaz ve bahar mevsimlerinde yoğunlukla tercih edilir. Kış aylarında transferler daha aza indirgenir. Karayolu taşımacılığının en büyük avantajı; kapıdan kapıya teslimat yapabiliyor olmasıdır. Depodan yüklenen mallar gideceği adrese kadar tek bir araç ile taşınır. Diğer taşımacılık türlerinde uluslararası nakliyeler kısa sürede terminale ulaşıyor olsa da, terminalden adrese gitmesi için yine karayolu araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Doğrudan karayolu taşımacılığını tercih ederseniz, malların indirilip tekrar yüklenmesi ile zaman kaybetmeden kapıdan kapıya teslimat yaptırmış olursunuz.

Karayolu Taşımacılığı Hizmet Pilanı

Karayolu taşımacılığı ile nakliyesi yapılacak malların gideceği adres ana yollar üzerinden yapılmaktadır. Diğer taşıma türleri gibi liman, gar veya havaalanından malları çıkarmak için çeşitli prosedürler ile uğraşmazsınız, yalnızca sınır kapılarındaki gümrük işlemleri tamamlarsınız.