Parça eşya taşımacılığı işlemi yapanların geneli normal eşyadan büyük olan eşyalarını kendi imkânları ile taşıyamayan kişilerin aynı yere gittikleri nakliyat şirketleri tarafından taşınmasına denilmektedir. Kısaca bir örnek ile açıklarsak A kişisinin buzdolabı var normal şartlarda bunu başka bir yere götürmek istiyor fakat elindeki olanaklar yeterli değil fakat nakliyat firmasının o gittiği yere aracı gittiği için taşıma için o firma ile anlaşıp işlemini daha ekonomik yapabilirler. Bu şekilde yapılan işlemler, müşteriler daha ekonomik olması tercih edilen bir yöntem olmasıdır. Başka bu şekilde taşıma işlemi yapan küçük esnaf olabilir. Herkesin kamyoneti veya aracı olmayabilir bu esnada nakliye şirketleri devreye girer ufak nakliye işlemleri yaparak hem esnafa hem de müşterilerine hizmet sunarak küçük esnafın da gelişmesinde önemli yeri olduğu görülür.

parça eşya taşımacılığı
parça eşya taşımacılığı

İstanbul Parça Eşya Taşımacılığı Ücretleri

Bir eşyanın taşıma ücretini belirleyen faktörler genelde nakliye ücretleri ile paralellik gösterir fakat diğerlerine daha ekonomiktir İstanbul parça eşya taşıma ekonomik olmasının nedeni ise daha önce belirlenen güzergâha doğru hareket etmesidir. Çünkü nakliyat şirketlerinin maliyetlerini belirleyen en temel unsurun benzin olduğunu biliyoruz. Fakat bu benzin ücretinin daha önceki müşteriden alınması, diğer müşteriden alınacağı anlamına gelmez burada sadece eşyanın büyüklüğü ve verilen başka hizmetin bedelleri ücrete eklenir. Parça eşya taşımacılığı ‘nda en çok karşılaşılan sorun ise eşyanın diğer müşterilerin eşyalarıyla karışma ihtimalidir. Bu durumu en aza indirmek için şirketlerin gerekli çalışması yapması gerekir.

Taşıma sırasında ilk önce indirilecek eşyanın belirlenmesi

İnecek eşyanın güzergâha göre listelenmesi

Etiketleme sisteminin geliştirilmesi

İndirilen eşyanın teyit yapılması

Gibi çalışmalar yaparak bu sorunu ortadan kaldırması mümkün olacaktır. Sorunsuz bir taşıma için kişilerin detaylı bilgi vermesi gerekir taşıma işlemi böylelikle rahat bir şekilde gerçekleşir.

İstanbul Parça Eşya Taşıma Kaliteli Malzeme Sorunsuz Eşya Paketleme

İstanbul parça eşya taşıma işlemi yapanların dikkat etmesi gereken paketleme sistemedir. Paketlenen eşyanın boyutuna göre yapılması özenli ve güzel paketlenmesi gerekir. Çünkü rastgele paketlenmiş eşyanın hasar görme olasılığı daha yüksek olacağı için oluşabilecek mağduriyeti ortadan kaldırmak için paketleme güzel yapılmalıdır. Hatta paketleme sonrasında ambalajlama yaparak daha temiz ve güvenli taşıma gerçekleşir.