Parsiyel Taşıma

Nakliyeciliğin en önemli hizmetlerinden biri olan parsiyel taşıma, bu hizmeti tercih eden müşterilere büyük avantajlar sağlamaktadır. Öncelikle bu taşımacılık sistemin oldukça büyük tırlar ile yapıldığını ve bir anlamda kargo görevi gördüğünü söyleyebiliriz. Çünkü böyle bir taşımacılıkta bir ev ya da bir ofis dolusu eşya değil parça eşya taşımacılığı yapılıyor. Bir yerden başka bir yere gitmesi gereken eşyalar için koca bir kamyon kiralamak yerine, başka kişilerin eşyaları ile birlikte taşınacak ama çok daha ekonomik bir şekilde taşınacak olan eşyalarınız için parsiyel taşıma sistemini tercih etmeniz mümkün.

Araçlar 3
Araçlar 3

İstanbul Parsiyel Taşıma Nasıl Yapılır?

Dolayısıyla parsiyel taşımacılığı nı parça eşya taşıma sistemi olarak düşünebilirsiniz. Bu işlemin gerçekleştirilmesinde büyük tırların kullanıldığını söylemiştik. Bu tırlar, götürülmesi sağlanacak eşyaların büyüklük ve miktarına göre parsellere ait oluyor ve kapladıkları alana göre ücretlendirme yapılıyor. Aynı güzergah üzerinde taşınacak olan eşyalar aynı nakliye aracına yükleniyor ve bunun yanında en son bırakılacak eşyanın ilk önce yüklenmesi yapılıyor. Bu sayede eşyaları boşaltıp doldurmak gibi durumlar ile uğraşmaya gerek kalmıyor hem de eşyaların sarsıntılardan dolayı bozulup kırılma ihtimali ortadan kaldırılıyor.

Parsiyel Taşımacılık İle Hangi Eşyaları Gönderebilirsiniz? 

Parsiyel taşımacılık sayesinde tek parça halinde gidecek eşyalarınızı ya da birkaç eşyayı birlikte gönderebilmeniz mümkün. Bu hizmetin tercih edilmesi daha çok piyano buzdolabı ya da diğer beyaz eşyalar için söz konusu olmaktadır.