Piyano Taşımacılığı

Piyano taşımacılığı özel aparatlarla yapılmaktadır. Ülkemizde çok az evde bulunan piyano hassas iç gövdesi ile nakliyesi çok zor olan bir eşya. Ama şimdi internette bu işi yapan firmalar kolayca bulunabiliyor. Piyanonun kendisi gibi hassas bir nakliye süreci var. Çoğu insanın sadece filmlerde gördüğü piyano taşımacılığı böylece bir işi kolu olarak hatta belki de bir lojistik kavrama dönüşerek hayatımıza giriyor. Piyanolar gibi büyük kasa ve özel sanat koleksiyonların taşınması da nakliye sektörünün en dikkatli hareket ettiği iş sahalarından.

piyano taşımacılığı
piyano taşımacılığı

Piyano Nakliyesi

Üstelik piyano sadece çok güzel sesli bir müzik aleti olarak kalmıyor, çeşit çeşit olabiliyor. Bu durumda her biri için ayrı taşıma şekli yapılıyor. Ama genel olarak üst kapak, nota kapağı ve sökülebilir katmanlar öncelikle sökülüyor, bu parçalar ve ana gövde yumuşak ama kalın özel battaniyelere sıkıca sarılıyor. Ayakları da sökülen piyano bir kızağa alınıyor. Gerektiğinde özel araç çağrılabiliyor. Çünkü ağırlıkları çok fazla. Şekline göre 300 kiloyu geçen piyanolar var. Piyano nakliyesi baştan sona işi bilen profesyonel bir ekip tarafından yapılıyor.

Taşımacılık sektörü içerisinde uzmanlık gerektiren taşıma işlemlerinden biri de piyanoların taşınmasıdır. Bu sektör ekstra dikkat ve özen isteyen bir sektördür. Ayrıca firmaların işlerinde oldukça uzman olması gerekir. Bu nedenle siz de piyano taşıtmak isterseniz firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamızda sadece bu iş ile ilgilenen özel bir ekip vardır. Piyanonuzun paketlenip araca yüklenmesinden başlayarak her adımda en iyi çalışmayı gerçekleştirir. Piyano taşımacılığı yapan araçlarımız da sadece piyano taşımak içindir. Böylece araç içerisinde hiçbir zarar oluşmadan piyanonuzu taşırız.

Piyano Taşıma; Nasıl Taşınıyor?

Dinlemenin ayrı bir zevk olduğu piyanolar duvar piyanosu, konsol piyano, yarım veya tam kuyruklu piyano, konser piyanosu olarak çeşitleniyorlar. Şüphesiz en değerli olanlarından biri antika piyanolar. Ama hepsi hem ağırlıkları hem de hassas iç yapıları ile piyano taşımacılığı işini yapanlara zor anlar yaşatabiliyorlar. Piyano taşıma hizmetleri firmamız aracılığı ile oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşir. Bu işlemler sırasında piyanonuza hiçbir zarar gelmez. Zarar oluşmaması zaten firmamız tarafından garantilenmiştir. Bu garanti, kendimize duyduğumuz güvene ve yıllardır bu işi yapmanın haklı gururuna bağlıdır.