Ücretsiz Ekspertiz

İş dünyasında gelişen kaliteli hizmet anlayışı ve giderek yükselen standartlar taşımacılık işinde de yeni kavramlar oluşturdu. Yükün bir yerden bir yere götürülmesinin çok ötesinde, nakliye işini yapan firmalar yeni kolaylıklarla bu alanda çıtayı daha da yükseltiyorlar. Ücretsiz ekspertiz hizmeti bu amaçla firmalar tarafından sunulan ve müşteri memnuniyetini hedefleyen bir hizmet.

ücretsiz ekspertiz
ücretsiz ekspertiz

Taşınma Öncesinde Yapılan Planlama

Ekspertiz inceleme anlamına geliyor ve yapılacak iş öncesi durumun ayrıntılı olarak planlanması ve gerekirse belgelenmesi demek oluyor. Bunun taşımacılık sektörüne yansıması firma görevlisinin eve gelip taşınacak eşyanın büyüklüğünü, miktarını, nasıl taşınabileceğini, yüklemeyi, ne zaman ve neyle taşınacağını, yeni eve eşyanın yerleştirilme durumunu, hatta gerekirse çift sefer yapılması gibi ayrıntıları müşteri ile planlaması şeklinde oluyor. Bu ön keşif için herhangi bir ücret ödenmiyor. Sonrasında iş ücretsiz ekspertiz sırasındaki planlamaya göre gerçekleşiyor.

Ücretsiz Ekspertiz İle Taşıma Daha Güvenli

Nakliye firmaları ‘nın sıklıkla kullandığı bu ön keşif hizmetinin başka bir iş kolunda daha uygulaması var. Ücretsiz ekspertiz hizmeti antikacılık alanında da kullanılıyor. Özellikle antika alımı ve satışı yapan kişiler ve müzayede firmaları bu uygulamayı kesinlikle kullanıyorlar. Gene ücretsiz ekspertiz olarak sunulan bu işlemin sonucu, doğal olarak antika satışı konusunda kesin bir taahhüt olarak kabul edilmiyor. Daha ziyade antika eşyaların kaynağını doğrulama ve değerleri hakkında sahibine bir fikir verme amacını taşıyoruz.